Rotimürk
Rotimürgid on nii ahvatlevalt maitsestatud, et koerad ei jäta naljalt laokil olevat rotimürki maitsmata. Suuremas osas rotimürkidest kasutatakse toimeainet varfariin, mis aeglustab vere hüübimist. Märgid sellest, et lemmiklooma veri ei hüübi, ilmnevad alles mõne päeva möödudes. Loom on uimane, võib esineda verist kõhulahtisust, ninaverejookse, sinikaid keha peal, täppverevalumeid limaskestadel, verist uriini, raskendatud hingamist ja köha. Raskematel juhtudel võib lemmikloom surra.
Ksülitoolimürgitus
Paljud nätsud sisaldavad ksülitooli. Ksülitooli sisaldavate nätsude ja kommide söömine on koerale ohtlik. Ksülitool langetab koera veresuhkru eluohtlikule tasemele. Juba mõne nätsupala neelamine võib väikesele koerale olla surmav, samas suurele ei pruugi sama kogus probleeme põhjustada. Mürgiseks koguseks peetakse 1 g koera kehakaalu kg kohta (tavaliselt ca 10 nätsulehte / tükki on 1 g).
Esmased tunnused: oksendamine, väsimus, nõrkus, värinad. Situatsiooni jätkudes ilmnevad krambid ja halvimal juhul koer sureb.
Äge oksendamine ja kõhulahtisus
Paljudel koertel on olnud äkki algavat oksendamist ja kõhulahtisust. Põhjuseks on tavaliselt mõni sobimatu toit, liiga suur toidukogus, kondid või mõni võõras ese nagu näiteks mänguasjad või nende tükid. Tegemist võib olla ka viirushaigusega.
Seedetrakti haigused võivad põhjustada vedeliku kao esmajärjekorras kutsikatel, väikesekasvulistel koertel ja vanadel ja haigetel.
Kui looma seisukord halveneb, haigustunnused on väga intensiivsed või kestavad kaua, kui okses või väljaheites on verd, võta ühendust loomaarstiga.
Hot spot`iks kutsutav nahahaigus
Koerad, kes armastavad ujuda, eriti retriiverid, kannatavat soojade suveilmadega mädase pindmise nahapõletiku all, mida nimetatatkse hot spotik (kuum laik). Nahapõletik on valus, tekib järsku ilma nähtava põhjuseta, tavaliselt kas pea külgedele, kaelale või tagaseljale. Niiskus, kuumus ja pindmised mikrovigastused on soodsad tegurid pindmise bakteriaalse nahapõletiku levimiseks.
Rästiku hammustus
Rästikuhooajal, ehk siis tavaliselt aprillist septembrini, on lemmikloomadest rästikuhammustuse ohvriteks tavaliselt koerad, harvem kassid. Kassid on oma loomu poolest väga ettevaatlikud ja sellepärast satuvad harva rästiku hammustamise ohvriks. Tüüpilised hammustuskohad on koon, pea, kael ja käpad.
Šokolaadi mürgistus
Koerale on 20 mg teobromiini koera kg kohta juba ohtlik, sellest tekivad seedehäired. 40 mg teobromiini koera kg kohta põhjustab südame rütmihäireid ja alates 60 mg teobromiinist koera kg kohta tekivad neuroloogilised nähud. Näiteks 200 grammi tumedat šokolaadi tekitavad 25 kg koerale südame rütmihäired aga 200 grammi küpsetusšokolaadi võib selle koera juba tappa.