Hammaste tervishoid

Hambakatt ja hambakivi põhjustavad igemepõletikku

Viljandi Männimäe Loomakliinik - hammaste tervishoidHammaste pinnale koguneb katt, mis aja jooksul mineraalide ja sülje toimel muutub kõvaks hambakiviks. Hambakatt ja hambakivi põhjustavad igemepõletikku. Protsessi edenedes tungib hambakivi põletiku poolt kahjustunud igemetaskusse ja hakkab lõhkuma hamba kinnituskudesid.  Hamba kinnituskoe vigastusi ei saa enam taastada, kuid regulaarse hammaste puhastamisega on võimalik haiguse kulgu aeglustada. Ravimata kroonilised põletikud suus on kahjulikud kogu organismile.

 

Meie kliinikus eemaldatakse hambakivi ultraheliga

Meie kliinikus eemaldatakse hambakivi ultraheliga töötava aparaadi abil ning lihvitakse hambad lõppviimistluse käigus, et kindlustada täielikult sile hambapind.
Ultraheli aparaat ei kahjusta hambaemaili, nagu teeb seda lihtsalt kraapimise teel hambakivi eemaldamine.

Ultraheli aparaadiga hambakivi eemaldamiseks on vajalik looma rahustamine ehk siis narkoos. Enne narkoosi kontrollime looma üldist tervislikku seisundit, vajadusel võtame vereproovid või sooritame muud diagnostilised protseduurid (näit. röntgenülesvõte) arsti äranägemisel ja omanikuga kokkuleppel. Rahustussüsti teeme üldreeglina lihase sisse.

Kui loom on uinunud, siis asetame talle veenikanüüli füsioloogilise lahuse manustamiseks ning lisame vajadusel anesteesia ainet. Looma kehatemperatuuri säilitamiseks paneme talle keha alla elektrilise soojenduspadja või katame looma soojendavate tekkidega.

Hambakivi eemaldamisega koos on võimalik sooritada väiksemaid lisaprotseduure nagu näiteks küünte lõikus või kõrvade puhastamine, kuid mitte muid kirurgilisi protseduure, sest hambakivi eemaldamisega kaasneb bakterite olemasolu.

Omanik võib jääda kliinikusse ootama või tulla loomale järele kokkulepitud ajal.

 

Sooritame ka suuõõne kirurgilisi protseduure

Sooritame ka suuõõne kirurgilisi protseduure nagu näiteks hamba eemaldamine, kuid me ei paranda hambaid.

 

Hammaste regulaarne hooldus

Hammaste regulaarne harjamine kodus on kõige kindlam moodus ennetada igemepõletiku tekkimist ja hambakivi moodustumist.  Hambakivi eemaldamsieks mõeldud närimismaterjalist ja hammaste tervishoiu jaoks välja töötatud eritoitudest on ka kasu.

Hambaprobleemid on kõige tavalisem põhjus väikenäriliste ja küülikute isutuse puhul. Näriliste hambad kasvavad pidevalt kogu elu jooksul ja kulutatakse söömise käigus. Kui hambad kuluvad ebaühtlaselt kas sünnipärase hammaste vale asendi, vale toidu või näiteks infektsiooni tõttu, siis tekkinud teravad hammaste servad põhjustavad valu, loom ei saa korralikult süüa ning tekivad põskede ja keele limaskesta vigastused.
Raviks sellisel puhul on hammaste teravate servade mahaviilimine narkoosis.

 

 

LOE LISAKS - hambahaigused ja hammaste hooldus