Eutanaasia

Oma lemmikloomast loobumine on omanikule väga raske otsus

Viljandi Loomakliinik - lemmiklooma tuhaurnLoomaarstiteadus areneb kiiresti. Uute ravimite ja oskustega suudetakse ravida ning diagnoosida üha raskemaid haigusi ja lemmikloomade eluiga pikendada, kuid mõnikord tuleb siiski otsustada eutanaasia kasuks, et mitte pikendada looma piinu ja valu. 

 

Eutanaasia on lemmikloomale valutu toiming

Esmalt me süstime lihasesse rahustavat ainet, seejärel asetame veenikanüüli ja viime looma veenisisese süstiga nii sügavasse narkoosi, et tema elutegevus lakkab. Omanik võib olla looma juures kogu protseduuri ajal või jätta hüvasti pärast rahustavat süsti ning lahkuda ruumist.

 

Viljandis pole loomade surnuaeda

Viljandis pole loomade surnuaeda ja kui omanikul pole oma lemmiklooma kusagile matta, siis te saate jätta oma vikerkaare taha läinud lemmiku meie kliinikusse.

Kliinikul on leping Eesti Lemmikloomade Krematooriumiga (www.lemmikloomadekrematoorium.ee), kes viib teie looma tuhastamisele. Võimalik on valida üksiktuhastamise ja tagastuseta põletamise vahel.
Üksiktuhastamise puhul saadetakse tuhk krematooriumist tagasi meie kliinikusse teie poolt valitud urnis. Me võtame teiega ühendust, kui tuhk on saabunud.
Tagastuseta põletamine tähendab seda, et mitu looma tuhastatakse korraga ja tuhka pole võimalik tagasi saada.

 

Märksõnad: Eutanaasia, tuhastamine, lemmiklooma tuhastamine, lemmikloomast loobumine, viimane süst, magama panemine, uinutamine.