-
Looma hoida rahulikus, hämaras ja soojas kohas.
-
Et vältida looma kukkumist, peab magamisase olema madalal vähemalt esimesel lõikusjärgsel päeval. (Madalal olev ase ei tohi olla külm ja seal ei tohi olla tõmbetuult).
-
Antibiootikume ja valuvaigisteid anda vastavalt loomaarsti ettekirjutusele. Ärge ületage ravimite koguseid ega andmise tihedust.
-
Käpa ümber võib olla plaaster, selles kohas oli veenikanüül. Plaastri võib ära võtta mõne tunni möödudes.
-
Krae ja /või kostüüm on selleks, et loom ei pääseks oma haava ise lakkuma. Neid peab kandma kuni niitide eemaldamiseni või niikaua, kuni loomaarst on määranud.
-
Kui loomale on asetatud haavaplaaster ja see on kuiv, siis eemaldage paaster 2-3 päeva pärast. Märg plaaster eemaldage kohe, muidu läheb haav hauduma ja tekib põletik.
-
Haav peab olema kuiv ja puhas.
-
Kui pole määratud eridieeti, siis võib süüa ja juua kohe, kui loom soovib. Koera ei pea esimestel lõikusjärgsetel päevadel sööma sundima. Küll peab aga jälgima, et ta jooks. Kass peab hakkama sööma juba esimesel päeval.
-
Lõikuse päeval võib loom endale alla pissida. Ta võib ka väriseda, tuikuda, mõned korrad oksendada või köhatada (narkoosiks paigaldatud trahheotuubist tingitud ärritusest).
-
Vältida hüppeid ja pikki jalutuskäike. Lühikesed, rahulikud jalutamised on soovitavad. Liikumine parandab haava verevarustust ja soodustab haava paranemist.
-
Kui loomaarst ei määra teisiti, siis niidid eemaldatakse 10-14 päeva möödudes (eelregistreerumine vajalik).
-
Võtke loomaarstiga ühendust kui:
- loom ei hakka sööma;
- loom oksendab pärast ravimite manustamist või läheb kõhust lahti;
- kui ravimi suukaudne andmine ei õnnestu;
- haav on punetav, turses, haavast tuleb nõret, haavaõmblused on lahti tulnud;
- loom ei urineeri ega tee väljaheidet tavapäraselt;
- kui teile on jäänud mõni asi selgusetuks.