Kardioloogia

Kardioloogia teenused

• Ametlik südameuuring aretuseks nii koertel kui kassidel

• Elektrokardiograafia ehk EKG (südamefilm)

• Südamehaigused

• Röntgenuuring rindkerest

• Ehhokardiograafia ehk südame uurimine ultraheliga

• Raviprotseduuride teostamine, nt rindkere punktsioon, perikardi punktsioon

• Millal pöörduda kardioloogi vastuvõtule?

 

Ametlik südameuuring 

Ametlik südameuuring kuulub tõuaretuses kasutatavate koerte terviseuuringute hulka ja annab teavet selle kohta, kas loomal esineb kaasasündinud või omandatud südamehaigust või mitte. Samuti on soovitatav uurida aretuses kasutatavate loomade järglasi.
Ametlikku südameuuringut viib läbi Eesti Kennelliidu poolt tunnustatud arst.

Uuring koosneb looma läbivaatusest ja põhjalikust südame ning kopsude auskulteerimisest (kuulatlusest). Teatud südamehaiguste välistamiseks ja kuulatlusel leitud ebanormaalsuste korral kasutatakse lisauuringutena ka elektrokardiograafiat ja ehhokardiograafiat.

Hetkel on südameuuring kohustuslik cavalier king Charles spanjelitele, dobermannidele, inglise buldogidele, aga uuritakse ka bullterjereid, newfoundlandi koeri, iiri hundikoeri ja paljusid teisi.

Ametlikke südameuuringuid tehakse ka tõuaretuses kasutatavatele kassidele. Peamisteks uuritavateks tõugudeks on Püha Birma kassid, briti lühikarvalised kassid ja sfinksid.

 

Märksõnad: ametlik südameuuring, EKG, südamefilm, röntgen, ultraheli,ehhokardiograafia, elektrokardiograafia, rindkere punktsioon, perikardi punktsioon, terviseuuring, kaasasündinud südamehaigus, omandatud südamehaigus, tunnustatud arst, südameuuring, rütmihäirete, rütmihäired, röntgenuuring, idiopaatiline efusioon, raske hingamine, hingeldus, kokkukukkumine, teadvuse kadu, kahinad, ebanormaalsed helid.