Raviprotseduuride teostamine

Kardioloogia teenused

• Ametlik südameuuring aretuseks nii koertel kui kassidel

• Elektrokardiograafia ehk EKG (südamefilm)

• Südamehaigused

• Röntgenuuring rindkerest

• Ehhokardiograafia ehk südame uurimine ultraheliga

• Raviprotseduuride teostamine nt rindkere punktsioon, perikardi punktsioon

• Millal pöörduda kardioloogi vastuvõtule?

 

Rindkere punktsioon

Rindkere punktsioon on liigse vedeliku eemaldamine kopsude ja rinnakorvi vahelisest ruumist. Vedelik võib sinna koguneda nii südamehaiguste, traumade kui ka kasvajate korral.

Vedeliku eemaldamine on ühelt poolt raviprotseduur, liigne vedelik eemaldatakse ja loom hakkab paremini hingama, kui ka diagnostiline protseduur, välja võetud vedeliku uurimine võib viia diagnoosini.

Protseduuri teostatakse enamasti ärkvel olevale loomale kohaliku tuimestusega, agressiivsetele kassidele soovitame teha kerget rahustust, sest tugev kinni hoidmine võib seada kassi elu ohtu.
Vedeliku eemaldamiseks viiakse roietevahelisest alast sisse kanüül ning süstla abil tõmmatakse vedelik kogumiskotti.

Loomade enesetunde paranemine on silmnähtav.

 

Perikardi punktsioon

Perikardi punktsioon on vedeliku eemaldamine südamepaunast. Südamepauna võib tekkida vedelik südame kasvajate ja perikardiidi korral, aga ka teadmata põhjusel, siis nimetatakse seda idiopaatiliseks efusiooniks.

Vedeliku eemaldamine perikardist on raviprotseduur, vedelik südamepaunas takistab normaalset südametööd ja vedeliku eemaldamisel saab süda jälle normaalselt töötada.
Eemaldatud vedelikku uuritakse rakulise koostise osas kinnitamaks või välistamaks kasvajalisi protsesse südames.

Protseduuri teostatakse enamasti ärkvel olevale loomale kohaliku tuimestusega. Vedeliku eemaldamiseks viiakse roietevahelisest alast perikardiõõnde kanüül ning süstla abil tõmmatakse vedelik kogumiskotti. Protseduur on suure riskiga, sest on oht vigastada südant ja tema veresooni, mis võib viia südame seiskumiseni.