Rahustuses karvahooldus

Meie kliinikus on võimalus teostada nendele loomadele, kes ennast ärkvel olekul hooldada ei luba, rahustuses pügamist.
Rahustuses pügamine toimub koostöös groomeri ja loomaarstiga. Meie kliinik teeb koostööd groomeri Madliga, kelle facebooki lehekülg on “Grooming Madli juures”.

Oluline on teada, et looma rahustamisega kaasnevad alati riskid, kuid hoolika ettevalmistusega on neid võimalik minimaliseerida. Selleks, et arvestada kõikide ohuteguritega, koostab loomaaarst igale loomale eraldi anesteesia plaani arvestades tema tervislikku seisundit. Looma seisundi välja selgitamiseks on vajalik kliiniline ülevaatus (sh kopsu ja südame kuulatlemine), vajadusel vereanalüüsid (hindamaks siseorganite tööd).
Anesteesiaravimid, mida kasutame, viiakse kehast välja  maksa ja neerude kaudu, seetõttu on oluline teada, et nende organite funktsioon on normaalne. Varasemalt esinenud terviseprobleemide korral on vajalik patsiendi ajaloo üle vaatamine.

  • Iga loom, kes ei ole meie kliinikus viimase aasta jooksul vastuvõtul käinud, peab tulema enne rahustuses pügamise protseduuri loomaarsti visiidile ülevaatusele, et koostada individuaalne anesteesia plaan.
  • Loomadele, kes on üle 6 aasta vanused, oleks soovituslik teostada narkoosi eelsed vereanalüüsid, et hinnata siseorganite tööd. Kui esineb kõrvalekaldeid vereproovides, siis vajadusel kõhuõõne ultraheli uuring sisehaiguste välistamiseks.

Aja broneerimiseks tuleb läbi rääkida nii groomeri kui ka meie kliinikuga.
Kliiniku telefonid: 433 7653, 508 7502.
E-post: info@viljandiloomakliinik.ee

 

Viljandis tegutsevad loomade juuksurid

1. Grooming Madli juures
Telefonl: 5301 0452.

2. Viljandi Grooming Salong
Telefon: 5800 1367.

3. Aili
Telefon: 523 0677.

4. Eve
Telefon: 5908 5581.