Rahustuses karvahooldus

Meie kliinikus on võimalus teostada nendele loomadele, kes ennast ärkvel olekul hooldada ei luba, rahustuses pügamist.
Rahustuses pügamine toimub koostöös groomeri ja loomaarstiga. Meie kliinik teeb koostööd groomeri Madliga, kelle facebooki lehekülg on “Grooming Madli juures”.

Oluline on teada, et looma rahustamisega kaasnevad alati riskid, kuid hoolika ettevalmistusega on neid võimalik minimaliseerida. Selleks, et arvestada kõikide ohuteguritega, koostab loomaaarst igale loomale eraldi anesteesia plaani arvestades tema tervislikku seisundit. Looma seisundi välja selgitamiseks on vajalik kliiniline ülevaatus (sh kopsu ja südame kuulatlemine), vajadusel vereanalüüsid (hindamaks siseorganite tööd).
Anesteesiaravimid, mida kasutame, viiakse kehast välja maksa ja neerude kaudu, seetõttu on oluline teada, et nende organite funktsioon on normaalne. Varasemalt esinenud terviseprobleemide korral on vajalik patsiendi ravi ajaloo üle vaatamine.

  • Iga loom, kes ei ole meie kliinikus viimase aasta jooksul vastuvõtul käinud, peab tulema enne rahustuses pügamise protseduuri loomaarsti visiidile ülevaatusele, et koostada individuaalne anesteesia plaan.
  • Loomadele, kes on üle 6 aasta vanused, oleks soovituslik teostada narkoosi eelsed vereanalüüsid, et hinnata siseorganite tööd. Kui esineb kõrvalekaldeid vereproovides, siis vajadusel kõhuõõne ultraheli uuring sisehaiguste välistamiseks.
  • Teatud kassi tõugudele (maine coon, briti lühikarvaline, scottish straight ja fold, pärsia kass) on soovituslik enne kassi narkoosi panekut teostada südame ultraheli uuring, kuna nendel tõugudel esineb pärilikke südamehaiguseid, mida pelgalt ülevaatuse ja auskulteerimisega ei ole võimalik tuvastada. Arstivisiidi ajal on võimalik arutada, kas teie loom võiks kuuluda riskigruppi. Kuid tuleb arvestada, et südame ultraheli uuringut ei teosta kõik arstid, vaid selleks on vajalik eraldi arsti aeg broneerida dr Villemson-Kavaku juurde.
  • Eelpool nimetatud uuringud on tungivalt soovituslikud, kuid mitte kohustuslikud.

Loomi jälgitakse narkoosis olles pidevalt kliiniku personali poolt, et groomeril oleks võimalik oma tööd võimalikult ohutult teostada. Loomale paigaldatakse ette hapniku mask ning monitooritakse südametööd, vererõhku, hapnikutaset organismis, mõõdetakse temperatuuri ning vajadusel alustatakse soojendamisega, sest väikestel loomadel on oht narkoosis olles alajahtuda.

Kassi narkoosi hind selleks protseduuriks on 90-95 eurot sõltuvalt ka ravimikulust, mis kassi suurusega võib veidi erineda (laupäeviti erihind).

Koera narkoosi hinna oskab öelda arst peale ülevaatust, ka siin mõjutab hinda looma kaal, kuid võib olla ka teisi tegureid, mis hinda tõstavad või langetavad.

Aja broneerimiseks tuleb läbi rääkida nii groomeri kui ka meie kliinikuga. Lisandub groomeri töötasu.
Kliiniku telefonid: 433 7653, 508 7502.
E-post: info@viljandiloomakliinik.ee

 

Viljandis tegutsevad loomade juuksurid

1. Grooming Madli juures
Telefonl: 5301 0452.

2. Viljandi Grooming Salong
Telefon: 5800 1367.

3. Aili
Telefon: 523 0677.

4. Eve
Telefon: 5908 5581.