Uudised

Oleme avatud

E-R 9.00-18.00
L 10.00-15.00
Telefon: 433 7653, 508 7502

Asume UUES KOHAS Viljandis Riia mnt 38.

Kus me asumeKAART

IseteenindusRegistreeru

 

Hill's e-pood

Vähem soovimatuid järglasi

Kolmapäev, 01.10.2014

2013. aasta aprillis alustasid Varjupaikade MTÜ (www.varjupaik.ee) , Eesti Loomakaitse Selts (www.loomakaitse.ee), MTÜ Teie Loomakliinikud (www.loomakliinikud.ee) ja AS Dimela (www.dimela.ee) ühisprojektiga „Vähem soovimatuid järglasi“.

Projekti eesmärgiks on aidata loomakaitsega tegelevatel organisatsioonidel kastreerida/steriliseerida kodutuid loomi ning anda väärtuslikku kogemust loomaarstiks õppivatele üliõpilastele, kes juhendajate käe all sooritavad vajalikud lõikused. AS Dimela annab projektis osalevatele kliinikutele kõik lõikusteks vaja minevad materjalid ja ravimid.  

Operatsioonid on loomakaitsega tegelevatele organistasioonidele tasuta. 

MTÜ Teie Loomakliinikutest on seni osalenud projektis  Männimäe Loomakliinik Viljandis ja Tiina Toometi Kliinik Tallinnas.

Männimäe Loomakliinikus on projektis osalenud projekti algusest saati üliõpilased Helen Valk, Merilin Niin, Maris Rüü, Sven-Erik Hõim ja Pilleriin Aavik. Helen Valgust on tänaseks saanud Männimäe Loomakliiniku arst ja ta juhendab juba ise üliõpilasi lõikuste sooritamisel. Ka Sven-Erik Hõim on nüüdseks diplomeeritud loomaarst.
Männimäe Loomakliinikus on projekti raames steriliseeritud 16 emast koera ja 32 emast kassi , kastreeritud 7 isast koera ja 23 isast kassi, kes enamjaolt pärinevad Viljandi loomade varjupaigast.

Tänu tudengitele ja nende juhendajatele on paljud loomad jõudnud varjupaigast päris oma uude koju. Üliõpilased on samas saanud väärtusliku kogemuse opereerides kogenud juhendajate käe all.

Igal aastal hukatakse Eesti varjupaikades tuhandeid loomi, kellele kodu leida ei ole võimalik. Elude säästmiseks on iga loomaaomaniku kohustus tagada, et tema lemmik ei toodaks soovimatuid järglasi. Lihtsaim ning loomale ohutum moodus selleks on steriliseerimine/kastreerimine.