Uudised

Väikesed mänguasjad on ohtlikud kassidele

Esmaspäev, 24.04.2017

Tahaksime tähelepanu pöörata üha sagenevale kassidega seotud ohule.

Oht kassile!Nii kui kauplustes hakatakse taas jagama kummist laste väikeseid mänguasju (nt Stikeez), nii sageneb vajadus opereerida kasse, et neid mänguasju nende maost või soolestikust eemaldada.

Viimase kahe aasta jooksul oleme neidsamu mänguasju kasside seedetraktist välja lõiganud vähemalt 5 korral, viimati möödunud laupäeval suisa 2 tükki ühe kassi seest. Nii nagu lastele, meeldib selle kummist mänguasja tekstuur ka kassidele - mõnus närida ja piisavalt väike allaneelamiseks, kuid kahjuks mitte piisavalt väike tervenisti soolestikust välja tulemiseks.

Võõrkeha maos või võõrkeha ummistumine seedetraktis põhjustab tugevat valu, sageli esineb oksendamist, isutust, kass muutub rahutuks, vahetab tihti enda asukohta valu ja ebamugavuse tõttu. Vahest võib võõrkeha maos ringleda nädalaid või kuid enne kui liigub edasi soolestikku ja ummistuse põhjustab. Ka siis kui võõrkeha maos ringleb, võib esineda aegajalt oksendamist. Väga kaua sooles viibinud võõrkeha kahjustab tugevalt soole seina, võib olla vajadus isegi osa soolest eemaldada.

Soovitame neid mänguasju hoida kassidele kättesaamatus kohas.

 

Oht kassile!

 

Oht kassile!